Budżet 2014 ma pobudzić eksport Wielkiej Brytanii

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Kiedy George Osborne ogłosił tegoroczny budżet na początku tego tygodnia, nie było wątpliwości, że został on pomyślany w zupełnie innym kontekście gospodarczym niż ten z 2013 roku. Gospodarka roku 2014 wykazuje już znaczące oznaki ożywienia, prognozy wzrostu ulegają poprawie, a zaufanie przedsiębiorców wzrasta.

Do osiągnięcia pełnego ożywienia gospodarczego jest oczywiście jeszcze trochę drogi, a kluczowe przesłania Budżetu dla przedsiębiorstw, aby "eksportować więcej, budować więcej, inwestować więcej i produkować więcej" wyraźnie podkreślają zamiar rządu, aby poprawić pozycję Wielkiej Brytanii na globalnej scenie gospodarczej.

Przy założeniu, że do 2020 r. eksport Wielkiej Brytanii osiągnie 1 bln funtów oraz że do 2020 r. o 100 tys. więcej brytyjskich przedsiębiorstw będzie eksportować, w budżecie przedstawiono, w jaki sposób rząd zamierza osiągnąć te cele i stworzyć bardziej konkurencyjną gospodarkę Wielkiej Brytanii:

  • Podwojenie programu bezpośrednich pożyczek UK Export Finance (UKEF) do 3 mld funtów i znaczne obniżenie związanych z nim stóp procentowych, aby zapewnić konkurencyjne finansowanie brytyjskim firmom w celu zdobycia kontraktów i ekspansji zagranicznej. Rząd będzie również współpracował z bankami, aby zapewnić, że MŚP skorzystają z tej nowej transzy finansowania.
  • Bardziej proaktywne wspieranie brytyjskich przedsiębiorstw chcących rozszerzyć działalność na skalę światową. Obejmie to wspieranie po raz pierwszy eksporterów usług niematerialnych i łańcuchów dostaw międzynarodowych przedsiębiorstw z siedzibą w Wielkiej Brytanii poprzez rozszerzenie zakresu kompetencji UKEF.
  • Obniżenie kosztów lotów długodystansowych dla eksporterów i osób odwiedzających Wielką Brytanię poprzez zniesienie dwóch przedziałów podatkowych. Pomoże to przedsiębiorstwom wzmocnić powiązania z rynkami o wysokim wzroście, takimi jak Chiny, Indie i Brazylia.
  • Rozszerzenie Globalnego Programu Przedsiębiorców - UK Trade & Investment otrzyma 1,2 mln funtów w latach 2014-15 i 1,2 mln funtów w latach 2015-16 na rozszerzenie programu na regiony Wielkiej Brytanii i podwojenie liczby zagranicznych przedsiębiorców, do których jest on skierowany.

Wraz z rosnącym naciskiem na to, aby brytyjskie firmy "weszły na rynek", właściciele firm muszą dokładnie przemyśleć, jak podejść do swoich planów ekspansji międzynarodowej i skutecznie wprowadzić swój produkt lub usługę do klientów na rynkach docelowych. W tym miejscu do gry wchodzą tłumaczenia i lokalizacja.

Skuteczna komunikacja ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zagranicznych przedsięwzięć biznesowych. Istnieje czterokrotnie większe prawdopodobieństwo, że dokonasz sprzedaży, jeśli będziesz prowadzić interesy w języku ojczystym swoich potencjalnych klientów. Mając takie szanse, zdecydowanie warto przetłumaczyć stronę internetową firmy, broszury, materiały marketingowe i opakowania produktów, aby upewnić się, że kluczowe przesłania są w pełni dostępne i zrozumiałe dla docelowych odbiorców. Arsenał imponująco przetłumaczonych treści może sprawić, że Państwa produkt lub usługa będą miały przewagę nad konkurencją, zapewniając trwałe wrażenie i sukces sprzedażowy na wybranym rynku.

Comtec Translations posiada ponad 30-letnie doświadczenie w pomaganiu firmom brytyjskim wszystkich rozmiarów i sektorów we wprowadzaniu ich marek, produktów i usług na nowe rynki międzynarodowe poprzez świadczenie wysokiej jakości usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych. Dzięki wyspecjalizowanym tłumaczom języka ojczystego, rygorystycznym procedurom jakościowym, najwyższej klasy oprogramowaniu z pamięcią tłumaczeniową oraz rozległej wiedzy na temat pracy na arenie międzynarodowej, Comtec oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta, aby w pełni wspierać jego indywidualną strategię ekspansji.

Aby dowiedzieć się więcej o usługach tłumaczeniowych i lokalizacyjnych firmy Comtec lub uzyskać bezpłatną wycenę, prosimy o kontakt z członkiem zespołu obsługi klienta pod numerem telefonu + 44 (0) 1926 335 681 lub adresem e-mail info@comtectranslations.com.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn