Jak usługi tłumaczeń mogą zaoszczędzić czas i pieniądze

Zarządzanie projektem tłumaczeniowym może stanowić wyzwanie. Znalezienie wiarygodnych i kompetentnych tłumaczy nie tylko ułatwi ten proces, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze i pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe.

Co to jest Biuro Tłumaczeń ?

Jednym z certyfikatów dostępnych dla biur tłumaczeń jest system zarządzania usługami tłumaczeniowymi ISO 17100. Certyfikat ten jest uznawany na całym świecie i świadczy o tym, że tłumacz zapewnia najwyższy poziom jakości usług tłumaczeniowych.

Zespół posiadający certyfikat ISO 17100 zapewnia techniczną dokładność w każdym projekcie. Certyfikat ISO 17100 daje Państwu pewność, że wszyscy dostawcy usług językowych należący do zespołu są w pełni wykwalifikowani, aby skutecznie i profesjonalnie zaspokoić Państwa potrzeby w zakresie tłumaczeń.

Co wpływa na koszt?

Istnieje kilka czynników wpływających na koszty, ale dwoma ważnymi są język tłumaczenia oraz formatowanie dokumentu (tj. typy plików i sposób, w jaki klient powinien otrzymać dokument po przetłumaczeniu).

Mówiąc najprościej, niektóre języki kosztują więcej niż inne. Języki, którymi posługuje się duża liczba osób, takie jak angielski, hiszpański i chiński mandaryński, zwykle kosztują mniej za słowo. Podczas gdy mniej popularne języki, takie jak islandzki, nepalski i maoryski, są zazwyczaj droższe do przetłumaczenia. Kiedy stawki są zazwyczaj ustalane na podstawie ceny za słowo, wykonanie pracy w sposób dokładny i efektywny od samego początku ma zasadnicze znaczenie.

Formatowanie dokumentów i materiałów również może mieć wpływ na koszt tłumaczenia. Tłumaczenie dokumentów, które wymagają dopasowania tekstu do konkretnego projektu wymaga więcej czasu niż zwykłe tłumaczenie strony tekstu. 

tłumaczenie

A więc... w jaki sposób Biuro Tłumaczeń oszczędza Państwa pieniądze?

Jakość i dokładność mają znaczenie. Bez certyfikatu lub listy klientów/projektów z przeszłości nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy przetłumaczony przez Państwa materiał jest dokładny, dopóki nie jest za późno. Świadomość, że Państwa projekt został wykonany prawidłowo za pierwszym razem i na czas, ma kluczowe znaczenie dla każdej organizacji, która stara się skutecznie komunikować z pracownikami, klientami lub kimkolwiek innym.  Nieprawidłowe tłumaczenia tracą zaufanie, pewność i reputację firm (i nie mówimy tu nawet o służbie zdrowia i innych krytycznych usługach). Wszystkie te rzeczy wymagają lat i niezliczonych zasobów, aby je odbudować. Dokładność nie jest czymś, na co chcesz grać, jeśli chodzi o tłumaczenie tekstów medycznych lub prawnych, na przykład. W grę może wchodzić czyjeś życie.

Usługi tłumaczeń gwarantują również pewność, że dotrzymasz terminów i zmieścisz się w budżecie:

Ścisłe procesy kontroli jakości: Wynajęcie profesjonalnego biura tłumaczeń może zapewnić zespół certyfikowanych usługodawców językowych, którzy tworzą linię montażową edycji, korekty i weryfikacji. Na przykład, kontekst jest istotnym elementem zapewnienia jakości tłumaczenia. Zasady formalności i kontekst całego projektu decydują o tłumaczeniu. Branże technologiczna i medyczna mają specyficzną terminologię, która wymaga zmian w języku, a proces zapewnienia jakości zapewnia odpowiednią zgodność.

Wydajność:  Certyfikowani dostawcy usług językowych wykazali się doświadczeniem w dostarczaniu pracy prawidłowo i na czas. 

Standardowe stawki branżowe: Zamiast tracić czas i środki na zamawianie ofert od setek dostawców, większość tłumaczy i firm tłumaczeniowych pracuje w oparciu o standardowe stawki branżowe za tłumaczenia, dzięki czemu oszczędzasz czas, który możesz przeznaczyć na pracę nad innymi ważnymi projektami.

Profesjonalne umowy: Jeśli chcesz uniknąć problemów w ostatniej chwili, które mogą spowodować przekroczenie budżetu, potrzebujesz umowy, która określi konkretne parametry Twojego projektu. W umowie można również określić maksymalną cenę i ramy czasowe. 

Gwarantowana jakość: Doświadczeni tłumacze powinni oferować gwarancję satysfakcji. W LinguaLinx oferujemy nieograniczoną liczbę modyfikacji i preferencyjnych edycji przez klienta - bez dodatkowych kosztów.