Pięć krajów, do których mogą się podłączyć brytyjskie firmy energetyczne

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Wielka Brytania jest znana ze swoich umiejętności innowacyjnych w podsektorach energetycznych, co sprawia, że brytyjskie firmy są atrakcyjnym inwestorem dla nowych możliwości rozwoju swojej działalności za granicą. UKTI przewiduje, że do 2030 roku przychody z działalności krajowej i międzynarodowej wzrosną do 200 miliardów funtów.

1. Poważne zmiany w irlandzkim sektorze wodnym

Firmy brytyjskie będą miały okazję poznać nowe możliwości niedaleko od domu. W Irlandii zachodzą radykalne zmiany w sektorze wodnym, polegające na przejściu od modelu własności publicznej do podejścia rynkowego. W 2012 roku wprowadzono wodomierze, a w 2015 roku Irish Gas Board zacznie przejmować zadania od lokalnych władz wodociągowych.

2. Pomoc Republice Dominikańskiej w maksymalizacji produkcji energii elektrycznej

Karaibska wyspa posiada wystarczające zasoby naturalne, aby wytwarzać energię elektryczną i zmniejszyć uzależnienie od paliw ropopochodnych. Działa tam kilka firm zajmujących się wytwarzaniem energii, w tym ponad 30 hydroelektrowni. UKTI zidentyfikowało możliwości dla:

  • Usługi doradcze w zakresie zarządzania kosztami i ich redukcji
  • Budowa mini elektrowni wodnych i projektów energii wiatrowej
  • Przekształcanie odpadów stałych w metan i urządzenia do produkcji energii wodnej

3. Prężnie rozwijający się sektor górniczy stwarza szanse w Portugalii

W ciągu najbliższych pięciu lat priorytetem rządu Portugalii będzie dobrze prosperujący sektor zasobów mineralnych. Wartość inwestycji ma wzrosnąć do poziomu od 300 do 700 milionów euro, planowane są również dalsze inwestycje w sektor naftowy i gazowy. Stabilne warunki polityczne, nowa strategia górnicza i solidna infrastruktura sprawiają, że ekspansja staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla brytyjskich firm górniczych.

4. Energia odnawialna w Tanzanii nabiera rozpędu

Zidentyfikowano możliwości inwestycyjne w zakresie rozwoju farm wiatrowych, rozwoju zasobów geotermalnych, a dzięki wysokiemu poziomowi energii słonecznej w Tanzanii, istnieją również możliwości w sektorze energii słonecznej. Inne możliwości istnieją w sektorze energii wodnej, biomasy, biopaliw i pływów morskich.

5. Inwestycje o wartości 100 mld USD w omański sektor naftowy i gazowy

Ropa naftowa i gaz ziemny są głównymi czynnikami napędzającymi gospodarkę Omanu i oczekuje się, że pozostaną nimi przez pewien czas, przy inwestycjach przekraczających 100 mld USD w ciągu najbliższej dekady. Rozwój sektora naftowego w Omanie koncentruje się obecnie na programach intensyfikacji wydobycia ropy naftowej i wprowadza nowe, złożone technologie wydobycia ropy naftowej. Możliwości dla firm z Wielkiej Brytanii obejmują wydobycie, wiercenie, narzędzia, pompy, rozdzielnice i wyposażenie.

Comtec może pomóc Ci w komunikacji na docelowym rynku zagranicznym. Świadczymy szereg usług w zakresie tłumaczeń biznesowych, usług lokalizacyjnych oraz tłumaczeń dokumentów i tłumaczeń technicznych. Publikujemy również przewodniki ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej za granicą. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z pracownikiem naszego działu obsługi klienta pod numerem telefonu +44 (0) 1926 3335 681 lub adresem e-mail info@comtectranslations.com.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn