Jak freelancerzy zarabiają na życie bez domu


 

Czy jesteś freelancerem, który ciągle się przemieszcza? W świecie, w którym życie jako cyfrowy nomada staje się coraz bardziej powszechne, pozostawia nas to zastanawiających się, jak przejść od tradycyjnego stylu życia do takiego, który nie jest obciążony fizycznymi granicami.

Jedną z największych obaw jest finansowanie; jak freelancerzy radzą sobie z bankowaniem bez domu? Porozmawiajmy o tym, jak freelancerzy mogą bankować, będąc w drodze.

Gdzie znaleźć pracę?

Zanim zaczniesz zarabiać, musisz mieć pracę. Freelancerzy to osoby, które specjalizują się w konkretnym rzemiośle, które nie jest związane z lokalizacją. Niezależnie od tego, czy podróżują z miejsca na miejsce, czy pracują wyłącznie online, freelancerzy mają możliwość wyboru, z kim pracują, za jaką cenę i jak długo. Główną trudnością w byciu freelancerem jest znalezienie klientów.

Istnieją różne platformy internetowe, które można wykorzystać do znalezienia możliwości pracy freelancera. Na przykład, istnieją rynki, takie jak Toptal, Upwork i Fiverr, które pobierają prowizję. W przeciwnym razie, istnieją oferty pracy dostępne na stronach, takich jak LinkedIn lub ProZ.com, gdzie można uzyskać dopasowane bezpośrednio z klientami, jak również inne opcje rozwoju organicznego, takie jak budowanie strony internetowej, korzystanie z mediów społecznościowych i słowo z ust.
 


Metody płatności

Kiedy już znajdziesz pracę, będziesz potrzebował sposobu na otrzymanie zapłaty. Jeśli jesteś w ruchu lub pracy całkowicie cyfrowy, tradycyjna metoda płatności podnosząc czek po prostu nie jest dostępna.

A więc, co możesz zrobić? Na szczęście, bankowość na całym świecie jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od okoliczności, możesz otrzymać zapłatę poprzez bezpośredni depozyt, główne karty kredytowe lub strony trzecie, takie jak PayPal, Payoneer, Skrill i inne. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować go, połączyć z kontem bankowym i wystawić fakturę swoim klientom.


 

Opcje fakturowania

Jeśli masz różnych klientów na całym świecie, z różnymi terminami i metodami komunikacji, fakturowanie może być bardzo mylące. Chcesz mieć pewność, że otrzymasz pełną kwotę za swoje usługi na czas.

Większość osób, które wykonują wolny zawód, wybiera program do fakturowania, który pomaga im w zarządzaniu finansami, taki jak Quickbooks, Freshbooks i inne.


Wielkość i rodzaj działalności freelancera, generowane przez niego przychody i inne czynniki zadecydują o tym, który program do fakturowania będzie dla niego najlepszy. Celem jest uwolnienie Cię od obciążeń finansowych i usprawnienie całego procesu.
 

Jesteś tłumaczem?

Czy jesteś tłumaczem freelancerem, który chce zaistnieć w cyfrowym świecie? Jest stroną internetową zaprojektowaną specjalnie dla tłumaczy, aby mogli kontaktować się z klientami. Unikalny model członkostwa ProZ.com oznacza, że kiedy outsourcerzy i freelancerzy łączą się ze sobą, żadna ze stron nie jest obciążana żadną prowizją ani opłatą za wykonaną pracę.

Więcej na: http://wytlumaczone.pl