Użyj zaktualizowanego kalkulatora, aby określić swoje stawki za freelancing

Ponad dziesięć lat temu, udostępnił kalkulator stawek online, zaprojektowany tak, aby pomóc Ci w określeniu minimalnych stawek wymaganych do osiągnięcia Twoich celów. Wraz z dyskusjami na forum, zapisem średnich stawek zgłoszonych przez społeczność i innymi użytecznymi zasobami, takimi jak artykuł "Określanie stawek i honorariów jako tłumacz", kalkulator stawek okazał się bardzo pomocny w odpowiedzi na jedno z pytań zadawanych częściej przez freelancerów: jakie stawki powinienem pobierać za...?

W ciągu ostatnich kilku tygodni wprowadzono kilka drobnych usprawnień w tym obszarze:

 • Ulepszony interfejs i doświadczenie użytkownika z zaktualizowanymi informacjami o stronie, organizacją i nawigacją.
 • Lepsza wydajność strony, szybsze działanie.
 • Możliwość zapisania obliczonej stawki w swoim profilu za pomocą jednego kliknięcia.
 • Szybki dostęp do narzędzia z formularza ofertowania pracy.
 • Dodanie historii obliczonych stawek oraz zapisu jednostek zgłoszonych przez serwisy WIWO oraz Historia projektu .
 • Umożliwienie lokalizacji zawartości narzędzia, tak aby można było z niego korzystać w kilku językach*.
 • Poprawiony wygląd na różnych rozdzielczościach ekranu (w tym mobilnych).

Aby zobaczyć nową wersję kalkulatora stawek, zaloguj się w serwisie, przejdź na stronę kalkulatora i kliknij "Wypróbuj nową wersję." na górze strony. W każdej chwili będziesz mógł wrócić do starej wersji, korzystając z opcji "Przełącz się z powrotem do starego interfejsu".

kosztJeśli są jeszcze jakieś ulepszenia, które szczególnie chciałbyś zobaczyć, prosimy o komentarz w dyskusji w poście na forum "Ulepszanie kalkulatora stawek". Sugestie będą bardzo mile widziane.

Oto kilka instrukcji dotyczących korzystania z kalkulatora:

 • Użyj dowolnej waluty, którą chcesz. Wyniki będą w walucie, której używasz.
 • Wprowadź koszty związane z działalnością gospodarczą jako sumę roczną. Pole to powinno zawierać sprzęt komputerowy, oprogramowanie, połączenie z Internetem, przestrzeń biurową, ubezpieczenie firmy, członkostwo, podatki, szkolenia, seminaria, itp.
 • Wprowadź swój pożądany dochód osobisty wyrażony jako kwota roczna. Obejmowałaby ona koszty utrzymania, oszczędności, ubezpieczenie osobiste, dochód do dyspozycji itp. i byłaby kwotą przed opodatkowaniem.
 • Podaj ilość godzin tygodniowo, które planujesz poświęcić na działalność tłumaczeniową.
 • Podaj procent godzin pracy, które poświęcasz na tłumaczenie. Nie zapomnij uwzględnić czynności niezwiązanych z tłumaczeniem, takich jak komunikacja (poczta elektroniczna, rozmowy telefoniczne, czat), wycena, układ graficzny, przygotowanie i obsługa plików i dokumentów, rozliczenia, księgowość, marketing, sprawunki, szkolenia, przerwy itp. Uwaga: Jeżeli w ciągu 8-godzinnego dnia pracy poświęcasz 2 godziny na czynności niezwiązane z tłumaczeniem, to procent czasu poświęconego na tłumaczenie wynosi 6/8 = 75%.
 • Podaj średnią liczbę słów przetłumaczonych na godzinę, po uwzględnieniu użycia narzędzi CAT i innych czynników. Możesz używać jednostek innych niż słowa (takich jak wiersze, strony lub znaki); wyniki powinny być traktowane z uwzględnieniem tej samej jednostki miary.
 • Uwzględnij swoją wydajność netto podczas przeciętnej godziny poświęconej wyłącznie na tłumaczenie, ponieważ wszystkie czynniki rozpraszające uwagę zostały uwzględnione w poprzednim punkcie.
 • Podaj liczbę tygodni urlopu, z którego korzystasz w ciągu roku. Powinno to obejmować nie tylko czas wolny, ale również dni wolne od pracy spędzone na kongresach, seminariach, konferencjach itp.
 • Kliknij "Wyślij", aby otrzymać liczbę słów, które przetłumaczysz w ciągu roku i stawkę, którą będziesz musiał zapłacić, aby osiągnąć pożądany poziom dochodów. Możesz chcieć dostosować stawkę do pracy, która zajmie więcej lub mniej czasu niż twoje średnie tempo.

Kalkulator stawek jest dostępny dla wszystkich użytkowników strony. Dwa linki znajdują się pod wynikami: pierwszy z nich prowadzi do stawek wprowadzonych przez Ciebie w profilu, drugi do średnich stawek dla całej strony. Stawki są wyświetlane według par językowych.

Więcej na: http://tlumaczone.eu